KOTI Hostivař II

Naše společnost získala jako generální dodavatel projekt KOTI Hostivař II, jehož investorem je YIT Stavo s.r.o.
Jedná se o novostavbu bytového domu s 38 bytovými jednotkami a hromadnou garáží v suterénu objektu. Celkovou kompozici objektu tvoří dvě kubické hmoty, severní pětipatrová a jižní čtyřpatrová.
 
Každá tvoří samostatnou část bytového domu s vlastním vstupem a domovním zázemím. Společná je jim podnož, tvořená jedním podzemním podlažím, vyplněným parkovacími stáními a technologickým vybavením. Střecha podnože tvoří terasy pro byty v přízemí, ze které se vstupuje několika schody na úroveň předzahrádek. Zbylá plocha je bezezbytku využita pro bytové jednotky všech kategorií, chodby a několik sklepních kojí. Obě „kostky“ opticky usmíří lehká přístavba sauny u nejluxusnějšího bytu v posledním podlaží.

Po architektonické stránce jsou budovy inspirovány severským designem, na kterém zaujmou jednoduché čisté linie a střídmá barevnost fasád. Pod architektonickým návrhem celého projektu je podepsán ateliér Hlaváček & Partner.

Projekt je stejně jako všechny ostatní projekty YIT Stavo nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Dokončení projektu je plánováno na 2. čtvrtletí roku 2014

Souhlasím
###message